بخورات چیست

بخورات چیست و کاربرد بخورات در علوم غریبه

بخورات چیست؟  بخور یعنی چه ؟

 

بهتر است قبل از پاسخ دادن به سوال بخورات چیست ؟ درباره معنی بخور دادن صحبت کنیم .

بخور دادن در لغت یعنی ، سوزاندن یا دود کردن صمغ گیاهان یا چوب و برگ های معطردر ختان ،که کاربرد بسیاری از جمله  در علوم غریبه ( مراسم مذهبی ، احضار ارواح ، دعا نویسی ، موکل گیری ، سحر جادو ، دفع انرژی منفی و…) دارد.

درتاریخ ، شواهد حاکی از آن است که ، استفاده از بخور برای مقاصد مذهبی در مصر باستان، چین، هند و خاورمیانه بسیار رواج داشته است.

عبادت‌کنندگان معابد بودایی در حالی که عودهای سوزان را تکان می‌دادند ، در مقابل بت‌ها تعظیم می‌کردند  و از بخور برای سوزاندن پوست سر یا بازوهای راهبان و راهبه‌های بودایی استفاده می‌شده است .

در هند ، استفاده از بخور فراگیر بوده و چوب بخور قبل از قرار دادن در یک نگهدارنده (بخور سوز ) به افتخار خدایان بین کف دست ها چرخانده می شده است.

در مصر باستان  ،کاهنان برای مراسم  و اعمال روحانی  و تبرک مقبره ها بخور می سوزاندند.

معمولاً در مراسم مقدسی که مخصوص معابد مقدس بود ، برای  برقراری ارتباط و احضار ارواح و دفع انرژی منفی و انجام مراسم جادوگری از عود ها و صمغ های گیاهی معطر برای سوزاندن و بخور دادن استفاده می شده است.

امروزه انسان های  مدرن، برای خوش بو کردن و ایجاد فضای آرام وافزایش انرژی مثبت در محیط از بخور و سوزندان عود و صمغ گیاهان استفاده می کنند.

علم بخورات چیست ؟

اما بدون شک مهمترین و پر کاربردترین مصرف بخورات در زمینه و علوم غریبه و اعمال عرفانی و مذهبی است ، که از قرن ها پیش تا به امروزادامه دارد.

سوزاندن گیاهان مقدس (معمولا مریم گلی سفید) برای خلاص شدن از انرژی منفی یک فرد یا فضای محیط ، از هزاران سال پیش ، بسیار رواج داشته است.

در عهد باستان، این گیاهان را در یک کاسه مخصوص خرد می کردند و می سوزاندند، زیرا معتقد بودن دود اطراف فرد یا ناحیه ای که نیاز به تمیز کردن داشته را  احاطه می کند.

بعداً این گیاهان به صورت دسته‌ای در کنار هم قرار گرفتند و به «عود و بخورات» معروف شدند.

دانش استفاده از بخورات برای انجام اعمال مذهبی و عرفانی و دارویی را علم بخورات مینامند

انواع بخورات

همه ی بخورها و عود ها بوی خوش و معطری ندارند . حتی ممکن است بخورات بسته به علت مصرف و نوع بخور ، ،بوی تند و زننده ای داشته باشند.

هر کدام از انواع بخورات کاربرد و مصارف خاص خودشان را دارند .برای مثال بخوری که برای دفع چشم زخم و افزایش رزق و روزی استفاده میشود ، با بخوری که برای دعا نویسی و موکل گیری و احضار دود میشود، فرق دارد.

بهترین نوع بخورات

برای اینکه بهترین تاثیر را از دود کردن و سوزاندن بخور بگیریم و به آن نتیجه دلخواه برسیم، بسیارمهم است که ، بخور مورد نظر صحیح و اصلی باشد.

بخوری که ۱۰۰ % از شاخ و برگ و صمغ درختانی که به صورت طبیعی وارگانیک ( بدون کود شیمیایی و آفت کش ) رشد کرده اند ،تهیه شده باشد و هیچگونه ماده شیمیایی و افزودنی در ترکیباتش نباشد را بخورات صحیح و اصلی می نامند.

با مشکستان همراه باشید ، در ادامه به فواید وخواص ماورایی سوزاندن  بخورات در زندگی روزمره اشاره کرده ایم .

 

بخورات اصل 300x253 - بخورات چیست و کاربرد بخورات در علوم غریبه

 

خواص بخورات در زندگی روزمره

در بابل باستان، سوزاندن گیاهان در هنگام اقامه نماز یا برای دفع ارواح شیطانی انجام می شد.  اما امروزه بخورات کاربردهای بیشتری دارند.

استفاده از عطر بخورات برای سنجش زمان

انسان های عهد باستان از بخور برای اندازه گیری زمان به جای شمع استفاده می کردند.

از زمانی  که  یک را بخور روشن میکنیم، حدود ۳۰ دقیقه الی ۱ ساعت طول می کشد تا کاملاً بسوزد. با روشن کردن بخور درهنگام شروع مراقبه ( شروع تمرین یوگا )، کار یا در طول جلسات می توانید از شروع جرقه و پخش رایحه آن تا اتمام بخور را مقیاسی برای اندازه گیری زمان قرار داد.

همچنین رایجه دل انگیز و آرامبخش بخورمی تواند زمان سنج ملایم تری نسبت به صدای ساعت یا زنگ های هشدار موبایل باشد.

تاثیر بخورات درعلوم قریبه و مراقبه ها

اعتقاد بر این است که در بسیاری از اعمال مذهبی، سوزاندن و بخور دادن توجه ما را عمیق تر می کند و تمرکز معنوی ما را تقویت می کند.

عطر آرام بخش بخور می تواند به شما کمک کند تا ارتباطات معنوی خود را افزایش دهید. محیط و ذهن شما را آرام می کند و فضای محیط  را برای سفرهای درونی و بیرونی تمیز می کند.

داشتن خوابی راحت و عمیق با بخوردادن

بخور دادن می تواند، به شما برای داشتن  یک خواب عمیق و راحت ، کمک شایانی کند.

بخور اسطوخودوس، بابونه و وتیور باعث ایجاد آرامش و ریلکسی برای ذهن پرمشغله و جسم خسته  می شود . ۱۵الی۲۰ دقیقه قبل از رفتن به رختخواب بخور مورد علاقه خود را روشن کنید . اجازه دهید عطر آن فضای اتاق را پر کند.

استفاده از بخور گیاهان بسیار مفید تر از روشن کردن شمع های شیمیایی است .

تمرین یوگا و افزایش انرژی مثبت با بخورات

عطر بخوربرای شما آرامش را به ارمغان می آورد . به شما کمک می کند تا انرژی خود را افزایش داده و روی تمرین خود تمرکز کنید.

سوزاندن عود و بخورات باعث میشود شما سریع تر از دغدغه ها و روزمرگی هایتان رهایی پیدا کنید و غرق تمرین و مراقبه خود شوید.

استفاده دارویی  و خواص بخورات در طب سنتی

رایحه عرفانی منتشر شده از بخورات گیاهی باعث تولید ماده سروتونین طبیعی در بدن ما می شود.

سروتونین یک انتقال دهنده عصبی است . در بدن بعنوان یک هورمون شادی عمل میکند . باعث ایجاد خلق و خوی طبیعی و خوش در بدن میشود . وجودش در بدن ضروری است . زیرا به خواب، هضم غذا ، کاهش افسردگی، سردرد و اضطراب کمک می کند.

بخورات می توانند جایگزینی برای مصرف داروهای آرامبخش باشد. این یک روش غیر دارویی فوق العاده برای افزایش هورمون های سالمی است که مغز شما برای عملکرد بهتر به آن نیاز دارد و خلق و خوی  شما را نیز بهبود می بخشد.

سعی کنید از بخور گل رز برای دوز ملایم سروتونین استفاده کنید.

اطبای سنتی از بخورات برای درمان بسیاری از مشکلات و بیماری ها استفاده میکنند .

نظیر دود و بخوردادن عنبر نسا برای برطرف کردن و درمان عفونت رحم و بیماری های زنان ورفع گوش درد و عفونت گوش و ضد عفونی کردن محیط بسیار مفید است.

همچنین از بخورات در درمان طبع سرد مغز و گرم کردن سر که جزو قوای رئیسه بدن میباشد ، استفاده میکنند.

بخورات یعنی افزایش خلاقیت

بخور دادن یک رایحه معطر، انتخاب شده از دل طبیعت، توانایی ها و ایده های خلاقانه ی شما را تحریک می کند . سلامت روان را بهبود می بخشد.

بخورهای مبتنی بر چوب آلوئه که دارای رایحه های نشاط آوری مانند علف لیمو، یلانگ یلانگ، رایحه مرکبات و غیره ، منطقه خلاقیت مغزشما را تحت تاثیر قرار میدهند . عملکرد مغز را در حین انجام کارهایی مانند نوشتن، نقاشی، شعر گفتن  و … را بهبود میبخشد .

به زبانی ساده تر ، ذهن را باز میکند.

 بخور دادن باعث تصفیه هوا میشود (خواص بخورات در باکتری زدایی هوا)

برخی از بخورات گیاهی دارای خاصیت ضد باکتریایی هستند که می توانند به پاکسازی خانه شما کمک کنند. همچنین بهترین گزینه برای خلاص شدن از شر هر گونه بوی ناخواسته و نامطبوع در منزل  هستند .

عود مرکبات، سدر و چوب صندل تصفیه کننده های هوا هستند.

برخی از مطالعات نشان می دهد که بخورات می تواند به از بین بردن باکتری های بیماری زا مختلف از هوا در فضاهای بسته کمک کند.

استفاده از بخورات برای تصفیه هوا به شما احساس تازه گی و سرزنده گی  می دهد . خاصیتی که در قرون باستان از نظر معنوی احساس می کردند، از این رو به صورت مداوم از آن در مکان های مقدس و معابد استفاده میکردند.

بخور دادن. min - بخورات چیست و کاربرد بخورات در علوم غریبه

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که ،چرا بخورات در علوم غریبه انقدر حائز اهمیت و کاربردی هستند؟

بسیاری از مردم بر این باورند که ، دلایل اثبات وجود ارواح را می توان ، در علم فیزیک مدرن یافت . ادعا می شود که آلبرت انیشتین بر اساس قانون اول ترمودینامیک یک مبنای علمی برای واقعیت وجود ارواح پیشنهاد کرده است .

انرژی نمی تواند ایجاد یا از بین برود ، بلکه فقط شکل خود را تغییرمی دهد. بنابراین وقتی می میریم برای انرژی بدن ما چه اتفاقی می افتد؟ آیا می توان آن را به نوعی دلیل وجود و اثبات  ارواح دانست.

طبق نظر استادان فنگ شویی و و متخصصین علوم غریبه ، موجودات ماورایی مانند ارواح و جن و پری ، از طریق بو و رایحه  و دود بخورات آرام گرفته . تغذیه میشوند.

حتما در فیلم های کره ای و چینی بسیار دیده اید که برای آرامش روح عزیزانشان عود وبخور روشن میکنند و این امر درشرق آسیا بسیار رواج دارد. به تعبیری ارواح گرسنه را سیر می کنند.

در نتیجه سوزاندن و دود بخورات دراعمال علوم غریبه به منزله پذیرایی و اکرام و جذب کردن موکلین و ارواح در نظر گرفته میشود.

حتی در کتب علوم غریبه آمده است که ، برای هر عمل روحانی از دعانویسی تا احضار و موکلگیری باید بخور مخصوص به آن عمل روحانی را دود کرد تا اثربخشی و نتیجه آن را ببینید.

همچنین در انتخاب نوع بخور ، طبع موکل ( بخور شیرین دوست دارد یا تند ) و نوع چله نشینی و دعانویسی و سحر و جادو هم حائز اهمیت می باشد.

از این مطلب میتوان درک کرد که ، چقدر بخور دادن این صمغ ها وعود ها حین اعمال روحانی و عرفانی می تواند مهم و تاثیر گذار باشد.

خواص بخور دادن در خانه

عادت به بخور دادن درخانه ، فواید زیادی را به دنبال دارد. مهمترین فایده آن برای سلامتی ممکن است ، فقط به عنوان یک، کاهش دهنده استرس و اضطراب باشد.

اما همانطور که همه ما می دانیم، استرس و دلشوره ی کمتر در منزل باعث میشود خانواده ای شادتر داشته باشیم.

علمای فلسفه و عرفان معتقدن که بخور دادن ، باعث افزایش تمرکزشده و در نتیجه قدرت فکر کردن را افزایش می دهد .

می توانید در صبحگاه  بخورمعطر را روشن کنید واجازه دهید عطردل انگیز و روح افزای آن در ذهن و بدن شما جاری شود.

فقط اجازه دهید عطر عود در جریان طبیعی زندگی ما را همراهی  کند. این شروع توام با آرامش باعث میشود،  روزآرام و با طراوتی را  داشته باشید.

بر همین اساس مشکستان تصمیم گرفت است . مجموعه ای از بهترین و با کیفیت ترین بخورات ( عودها ، چوب های معطر ، صمغ ها ، اسپند جامع مخصوص ) موجود در بازار ایران و کشورهای عربی را برای شما جمع آوری کند .

همچنین برای استفاده و سوزاندن بخورات ، چندین مدل بخور سوز و ظروف عود زیبا نیز در سایت مشکستان موجود است .

برای اطلاع و آشنایی با انواع بخورات و بخور سوز ها لطفا روی لینک بخورات درعلوم غریبه کلیک کنید.